کد خبر : 874
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 جولای 2021 - 12:59

5 نکته مهم در مراقبت از گیاهان آپارتمانی

کود دادن گیاهان آپارتمانی به سطح کم کودی نیاز دارند و ترجیح داده می شود با کمی چرخش خاک سطح نیتروژن در خاک آنها پایین باشد و می توان روی رنگ و فعالیت برگهای گیاهان آپارتمانی تمرکز کرد تا درجه نیاز آنها به نیتروژن و 0.23 تا 0.45 کیلوگرم کود می تواند برای هر 30.48

کود دادن

گیاهان آپارتمانی به سطح کم کودی نیاز دارند و ترجیح داده می شود با کمی چرخش خاک سطح نیتروژن در خاک آنها پایین باشد و می توان روی رنگ و فعالیت برگهای گیاهان آپارتمانی تمرکز کرد تا درجه نیاز آنها به نیتروژن و 0.23 تا 0.45 کیلوگرم کود می تواند برای هر 30.48 متر مربع از مساحت باغچه خانه یا نصف فنجان برای هر ظرف گیاه قرار گیرد. همچنین توصیه می شود کودها را در دوره رشد استفاده کنید گیاهان در فصل بهار ، زیرا کوددهی در این دوره به تأمین نیازهای آنها در تابستان کمک می کند ، و نشان داده شده است که کودها باید هنگام استفاده از آنها کاملاً آبیاری شوند.

کنترل علف های هرز

برای کنترل علف های هرز که در اطراف گیاهان آپارتمانی ظاهر می شوند ، دو روش وجود دارد. یا به صورت دستی با استفاده از مالچ ، یا با استفاده شیمیایی از علف کش ها ، از علف کش ها یا برای کنترل رشد علف های هرز در مراحل اولیه رشد آنها استفاده می شود و یا اینکه پس از ظهور آنها از بین می روند ، زیرا علف کش های مختلفی برای هر دو مرحله موجود است.

آبیاری کافی و به موقع

گیاهان آپارتمانی بیشتر از گیاهان دیگر در باغ منزل به آبیاری احتیاج دارند و بعضی از گیاهان مانند گیاهان دیگر و گیاهانی که هوا را خشک تحمل می کنند به آب کمتری احتیاج دارند و توصیه می شود گیاهان آپارتمانی را در ماه های جولای و آگوست به طور هفتگی آبیاری کنید بنابراین که ارتفاع آب برای انواع مختلف خاک به 2 سانتی متر می رسد ، اما اگر خاک ماسه ای باشد ، توصیه می شود آن را با آب کمتری و به دفعات بیشتر آبیاری کنید. همچنین توصیه می شود مقدار آب مورد استفاده برای آبیاری در ماه های بهار را کاهش دهید ، پایان پاییز ، و در فصول بارانی.

حفاظت از سرمای زمستان

بیشتر گیاهان آپارتمانی بدون نیاز به اعمال اقدامات محافظتی در برابر زمستان ، می توانند شرایط زمستانی را تحمل کنند و می توان برای تقویت و تحمل گیاهان در طول بهار ، از یک لایه مالچ استفاده کرد و کمپوست ایده آل از 7،62 سانتی متر تشکیل شده است. به 10/16 سانتیمتر کمپوست ، یا شاخ و برگ ، یا تراشه های چوب ، یا سایر مواد آلی و مالچ باید در اوایل بهار برداشته شود تا به رشد زودرس شاخه ها کمک کند ، که ممکن است در اثر سرما آسیب ببیند.

هرس کردن گیاه

برای هرس گیاهان آپارتمانی می توان از دو تکنیک استفاده کرد ، حذف غیر شاخه ای شاخه ها ، یا نازک شدن از طریق برداشت شاخه ای و نگهداری شاخه اصلی آنها.

هرس کردن گیاهان

نازک شدن گیاهان آپارتمانی بهترین گزینه در نظر گرفته می شود زیرا باعث افزایش گردش هوا در اطراف گیاهان می شود. به آنها کمک می کند تا به طور طبیعی رشد کنند ، و اگر گیاهان هرس می شوند تا شکل خود را نشان دهند ، زیبایی بیشتری دارد ، توصیه می شود برای حفظ ظاهر زیبا ، آن را مرتباً ببرید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.