کد خبر : 747
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 جولای 2021 - 15:23

حقایقی درباره واقعیت اقتصادی زنان

پول امنیت و آزادی مدیریت زندگی را تأمین می کند ، اما استقلال مالی همچنان یک چالش برای زنان در سراسر جهان است ، چه یک زن ثروتمند باشد یا فقیر ، و هر سن و سال یا مرحله زندگی کاری خود ، زنان با موانع مالی روبرو هستند ، اینکه زنان نسبتاً راحت زندگی می کنند یا در کشوری نسبتاً ثروتمند زندگی نمی کنند ، به این معنی نیست که او از نظر اقتصادی از پس تأمین مالی برآمده است.

در اینجا برخی از حقایق در مورد واقعیت مالی زنان آورده شده است:
حدود شصت سال پیش ، یک زن بدون امضای مرد نمی توانست حساب بانکی خود را باز کند! حتی در کشورهایی که زنان برای اولین بار برخی از حقوق خود را به دست آوردند ، مانند: ایالات متحده آمریكا و انگلیس ، ایده استقلال مالی این نبود كه زن وجود داشته باشد زیرا حضور مرد شرط انجام معاملات مهم مالی بوده است.

در سطح جهانی ، نسبت حساب بانکی زنان نسبت به مردان کمتر است و بر اساس گزارش بانک جهانی 2018 ، با وجود پیوستن 1.2 میلیارد نفر اضافی به سیستم مالی طی هفت سال قبل از آن ، شکاف جنسیتی 9 درصد بود.
این شکاف جنسیتی در طول زندگی مالی یک زن ادامه دارد و طبق مانی باکس – یک برنامه مالی موجود در انگلیس – 70٪ از زنان گزارش می دهند که هرگز به آنها نحوه مدیریت پولشان آموزش داده نشده است ، در حالی که این میزان 42٪ از مردان است.
یک مطالعه توسط بانک سرمایه گذاری UBS نشان داد که 58 درصد از زنان در سراسر جهان تصمیمات مالی طولانی مدت را به مردان واگذار می کنند ، و لازم به ذکر است که این نسبت در میان زنان در انگلیس به 69 درصد افزایش می یابد ، نشان می دهد که زنان – هر دو در کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته – نیاز به استقلال مالی و کنترل بیشتر بر پول خود دارند.
در اواسط سال گذشته 2019 ، Bayt.com یک نظرسنجی تحت عنوان “زنان شاغل در خاورمیانه و شمال آفریقا” منتشر کرد ، نشان داد که از بین 600 زن مورد بررسی ، 57 درصد گفتند که مایلند برای رسیدن به استقلال مالی تلاش کنند .
منابع مالی زن تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند: ازدواج دیررس؛ نرخ طلاق بالا ، به ویژه طلاق دیررس. زنانی که مسئولیت بیشتری در حمایت مالی از کودکان دارند. یا آنچه که به عنوان زن نان آور خوانده می شود و نیاز مبرم بسیاری از خانواده ها به داشتن دو درآمد ، به موجب آن زنان کل درآمد خود را برای تأمین هزینه زندگی خانواده خود قرار می دهند.

حقایقی درباره واقعیت اقتصادی زنان

استقلال مالی برای زنان چیست؟


استقلال مالی به این معنی نیست که شخصی چه مقدار پول دارد ، بلکه تصمیم گیری مناسب در مورد پولی است که دارد.
استقلال مالی زنان با توانایی به دست آوردن شغل با دستمزد مناسب و مناسب مرتبط است ، اما مفهوم آزادی مالی دیگر فقط به شغل محدود نمی شود ، بلکه به درک و کنترل زندگی مالی مربوط می شود.

مفهوم استقلال مالی را می توان با سه چیز توضیح داد:

استقلال مالی به این معنی است که شما کنترل پول خود را دارید. در مورد پول تصمیم خود را بگیرید و نه اینکه به شخص دیگری اعتماد کنید تا این تصمیمات را برای شما بگیرد.
می توانید از نظر مالی حمایت کنید. خواه از طریق کار ، پس انداز ، سرمایه گذاری یا ترکیبی از این موارد باشد ، استقلال مالی در هسته اصلی آن به معنای این است که بتوانید روی دو پای خود بایستید ، بدون اتکا به کمک مالی نه از طرف دولت ، نه خانواده ، نه دوستان و نه کارت های اعتباری.
داشتن حداقل دانش در مورد نحوه مدیریت پول به منظور تصمیم گیری های صحیح.

اهمیت استقلال مالی برای زنان


بدون استقلال مالی دستیابی به آنچه می خواهید دشوار خواهد بود ، اهداف شما به جای اینکه بتوانید برای رسیدن به آنها تلاش کنید ، رویاها باقی می مانند.
هیچ کس نمی تواند وقایع زندگی را کنترل کند ، اما افرادی که از نظر مالی مستقل هستند نحوه پاسخگویی را کنترل می کنند و کسانی که فاقد استقلال مالی هستند شرایط آنان را کنترل میکند


کارشناسان تأکید می کنند که یادگیری استقلال مالی یکی از مهارت های اساسی است که زنان باید یاد بگیرند ، زیرا آنها با چالش های مختلفی روبرو هستند و تنها با استقلال مالی می توانند بر آنها غلبه کنند.

حدود 90٪ از زنان در دوره ای از زندگی خود مسئول امور مالی خود خواهند بود .
یکی از دلایل اصلی علاقه کارشناسان در سراسر جهان به مسئله استقلال مالی زنان این است که زنان عمر طولانی تر دارند و اکثر زنان مسئولیت تأمین هزینه های زندگی خود را به طور کامل با افزایش سن بر عهده دارند ،

37٪ از زنان بالای 65 سال به تنهایی زندگی می کنند ، یا به این دلیل که طلاق گرفته اند ، بیوه شده اند یا هرگز ازدواج نکرده اند. وقتی صحبت از مدیریت پول می شود ، این زنان معمولاً باید به شخص دیگری متوسل میشوند.
آمارهای اداره پیری نشان می دهد که میزان فقر در زنان بالای 65 سال بسیار بیشتر از مردان در سنین مشابه است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.